Всесвітній день океанів. 22 фотознімки, які демонструють велич і красу водних глибин

8 червня 2016, 15:01 1988
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Сьогодні, 8 червня, світ відзначає Всесвітній день океанів, спрямований на привернення уваги людей до захисту прав мешканців морських глибин.

Більше 70 відсотків поверхні Землі вкрита світовим океаном, він займає майже три чверті її поверхні і є невід'ємною частиною процесу сталого розвитку. Роль світового океану у регулюванні клімату є системоутворюючою, адже його води — один із основних поглиначів вуглекислого газу.

Вчені поділяють світовий водний басейн на чотири великих океани: Атлантичний, Індійський, Тихий і Північний Льодовитий. Вивченням океанів займається океанологія, а світовий океан є важливим об'єктом наукових досліджень. Науковці продовжують досліджувати й відкривати нові форми морської флори і фауни, що має величезне значення для життя і підвищення добробуту людини.

Всесвітній день океанів заснований Генеральною Асамблеєю ООН 12 лютого 2009 року. Офіційно, на вищому міждержавному рівні, ідея проведення Всесвітнього дня океанів вперше прозвучала в 1992 році на міжнародному саміті, який відбувався у Бразилії, в місті Ріо-де-Жанейро.

Відтоді Всесвітній день океанів широко відзначається практично усіма, хто має відношення до Світового океану. Вчені-екологи, іхтіологи, а також персонал багатьох акваріумів, зоопарків, дельфінаріїв координують у цей день свої зусилля, щоб зберегти неповторну океанську флору і фауну від найбільшої для них небезпеки – людини.

На честь Всесвітнього дня океанів НВ пропонує насолодитися фотодобіркою вражаючих кадрів, що демонструють красу і велич водних глибин.Слідкуйте за найцікавішими новинами розділу НВ STYLE у Facebook та Вконтакті

Головне

Країни

Вчора, 21:24

article_img
Уряд Терези Мей подолав вотум недовіри
Події

Вчора, 12:24

article_img
У Чернігівській області перша громада перейшла з Московського патріархату до ПЦУ
Компанії/Ринки

Вчора, 08:44

article_img
Опановуємо лоукости. Як конкурують українські та іноземні авіаперевізники

Вибір редакції

Авто

Вчора, 13:00

article_img
Убити Tesla. Як союз Volkswagen і Ford змінить ринок електрокарів
Події

Вчора, 14:48

article_img
Освіта на вагу золота. Чому українські навчальні заклади завищують ціни на навчання
LIFE

Вчора, 16:30

article_img
Cтрах і дикий захват. Які враження може подарувати Кенія