Український Йов увійшов до десятки найкращих сучасних опер світу

27 грудня 2018, 14:33 2230
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: Марія Баранова

Опера-реквієм Йов (IYOV) української музично-театральної формації Nova Opera потрапила до десяти найкращих сучасних опер та музичних перформансів світу. Журі конкурсу Music Theatre NOW вперше включило до топ-10 оперу, створену в Україні.

Почесне журі, до якого увійшли представники п'яти континентів, обирало кращих з-поміж 436 творів з 55 країн світу. Вони віддавали перевагу новим творам і нестандартному матеріалу.

«Ми віримо, що митці перевизначать і розвиватимуть жанр музичного театру через процес їх експериментів. Водночас серед представлених 436 творів шукали ті, в яких застосовано нові творчі ідеї та відбувається взаємодія з аудиторією. Ми вивчали, як митці пов'язують свій локальний контекст з міжнародними тенденціями», - йдеться в заяві журі Music Theatre NOW 2018.

У результаті відбору до топ-10 найкращих сучасних опер світу увійшли: IYOV (Україна), And/Or/Pro/methe (Іран), AquaSonic (Данія, Швеція), The Cave (Греція), Falling Awake (Данія), #FREEBRAHMS (Люксембург, Німеччина), The Howling Girls (Австралія), Jigokuhen (Китай), Mitra (Бельгія, Австрія), MUSRAROPERA (Італія, Бразилія, Німеччина).

Українську оперу Йов було відзначено за нестандартність та оригінальний підхід до наявних форм.

«Творці опери IYOV – найчесніше та музично глибоко переглядають класичну форму ораторії та реквієму. IYOV розвивається в дусі спільності і чистої віри у силу трансформації людського голосу», - наголосив член журі, драматург Кристіан Лада.

Оперу-реквієм IYOV поставив Влад Троїцький у 2015 році на фестивалі ГогольFest разом із артистами музично-театральної формації Nova Opera. Музику написали композитори Роман Григорів та Ілля Разумейко. За цей час оперу IYOV мали змогу побачити глядачі Парижа, Роттердама, Копенгагена, Відня, Гданська, Скоп’є, Нью-Йорка.

Слідкуйте за найцікавішими новинами з розділу НВ STYLE в   Facebook  і  Instagram

Головне

Події

Сьогодні, 10:09

article_img
Філарет: Назва Православна церква України є неправильною
Події

Сьогодні, 02:11

article_img
"Спілкуємося. Але нічого не погоджуємо": Філарет розповів про контакти української церкви з СБУ
Економіка

Сьогодні, 13:50

article_img
Для громадян та іноземців. В Україні збільшили туристичний збір

Вибір редакції

Наукпоп

Вчора, 15:52

article_img
Кривавий Місяць. Сьогоднi на жителів Землі чекає незвичайне затемнення
Час відповідати

Вчора, 19:10

article_img
Андрій Пишний про перемогу Ощадбанку в суді проти РФ, політику Тимошенко і стан економіки - iнтерв'ю
LIFE

Вчора, 19:52

article_img
Їсти як німець. Гастротур Ектора Хіменеса-Браво по Баварії