Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Сім рис незабутнього начальника. Блог Тревіса Бредберрі

17 травня, 09:07 409
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: GeorgeRudy/Depositphotos

Деяких начальників забути важче, ніж інших

Звичайно, боси можуть бути незабутніми через те, що роблять наше життя жахливим, проте найдовше ми пам'ятаємо тих, хто змінює наше життя на краще.

Коли я прошу людей описати гірших і кращих начальників, з якими їм доводилося працювати, люди неминуче ігнорують вроджені характеристики (інтелект, екстраверсія, привабливість і так далі) і фокусуються на якості, які підлягають контролю (пристрасть, проникливість, чесність).

Ці слова описують керівників, що володіють високим емоційним інтелектом.

Відмінні начальники бачать в нас більше, ніж ви ми бачимо самі в собі, і вони допомагають нам дізнатися себе краще. Вони мріють про більше і вказують нам на все ті неймовірні речі, які ми можемо зробити.

Уважно подивившись на унікальні властивості незабутніх босів, можна навчитися цінним якостям, надихнути співробітників і стати незабутнім самому.

Ось кілька найбільш яскравих характеристик таких начальників.

1. Вони закохані в свою справу. Мало що розхолоджує так само сильно, як нудьгуючий від свого життя і роботи начальник. Якщо босові все одно, то чому справа повинна хвилювати всіх інших? Незабутні шефи захоплені своєю справою. Вони вірять в те, що прагнуть зробити, і отримують від цього задоволення. Це викликає в інших бажання приєднатися.

2. Вони відверті. Незабутні боси весь час залишаються собою. Вони не брешуть, щоб прикрити помилки, і не дають помилкових обіцянок. Підлеглим не доводиться витрачати енергію на те, щоб розгадати їхні мотиви або передбачити, що ті зроблять в майбутньому. Замість того, що збирати інформацію і приховувати свої можливості, вони щедро обмінюються знаннями.

3. Вони діють на випередження. Одні начальники, не роздумуючи, будуть штовхати людей під автобус. Великі боси висмикують людей з дороги перш, ніж ті опиняються в небезпеці. Вони навчають і прибирають зі шляху перепони, навіть якщо ці перепони встановлюють їхні ж підлеглі. Іноді вони розчищають безлад, який, самі того не помічаючи, створили їхні співробітники. І, якщо вони не можуть зупинити автобус, то стрибнуть вперед і приймуть удар на себе.

4. Вони проникливі. Чудові начальники грають в шахи, а не в шашки. Подумайте про різницю. У шашках всі фігури однакові. Це погана модель лідерства, адже ніхто не хоче відчувати себе безликим гвинтиком в горезвісному колесі. А ось в шахах у кожної фігури є своя унікальна роль, можливості та обмеження. Незабутні начальники подібні хорошим гравцям в шахи. Вони пам'ятають про особливості кожного члена команди. Знають їхні сильні і слабкі сторони, що їм подобається і не подобається. І вони використовують ці знання, щоб отримати від кожного найкращий результат.

Незабутні боси не втрачають спокою, навіть якщо все йде шкереберть

5. Вони – немов порт під час шторму. Незабутні боси не втрачають спокою, навіть якщо все йде шкереберть. Під неймовірним тиском вони діють, як керівник польотів Apollo 13 Джин Кранц. У миті після вибуху, коли смерть здавалася неминучою, а паніка – єдиним варіантом, він зберігав спокій. Він сказав: "Ок, давайте заспокоїмося. Давайте вирішимо проблему, але не посилимо ситуацію здогадками". Як він розповів пізніше, в ці найважливіші моменти, він гадки не мав, як повернути астронавтів додому, але знав: "Не можна передавати невпевненість членам команди". Люди, які працювали на незабутніх начальників, завжди захоплюються їхнім спокоєм в складних ситуаціях. Тому через 45 років після Apollo 13 люди як і раніше говорять про Джина Кранца і його лідерство під час кризи.

6. Вони – люди. Незабутні керівники – це люди, і вони не бояться це показати. Вони привабливі, з ними легко себе зіставити. Вони розуміють, що у людей є емоції, і не бояться показати власні. Вони в першу чергу ставляться до підлеглих – як до людей, а вже потім – як начальники. З іншого боку, вони знають, як контролюють свої емоції, коли того вимагає ситуація.

7. Вони скромні. Незабутні боси не прагнуть до визнання. Їхня робота – це по-справжньому командне зусилля, і їхні підлеглі відчувають задоволення, коли цілі досягнуті. Оскільки такі начальники не вважають, ніби вони вище або краще когось, то відкрито визнають помилки, щоб всі могли витягти з них урок. Їхня скромність задає тон смирення і сили, який успадковують інші.

Підсумовуючи, скажу: для багатьох незабутніх босів все змінилося, як тільки вони перестали думати про те, що інші можуть зробити для них, і почали думати про те, як вони можуть допомогти іншим досягти успіху.

Надихайте. Навчайте. Захищайте. Прибирайте перешкоди. Будьте людяні. Якщо ви будете культивувати в собі ці якості, то станете незабутнім начальником, якого люди будуть пам'ятати протягом всієї кар'єри.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом перекладу і публікації колонок Тревіса Бредберрі.

Оригінал опубліковано на TalentSmart. Републікація повної версії тексту заборонена.

Тревіс Бредберрі – володар нагород і співавтор бестселера "Емоційний інтелект 2.0", співзасновник TalentSmart, світового лідера з тестування та навчання емоційного інтелекту, що працює з 75% компаній зі списку Fortune 500.

Його книги перекладені на 25 мов і продаються в 150 країнах світу. Він також співпрацював з виданнями Newsweek, Time, BusinessWeek, Fortune. Forbes, USA Today, The Wall Street Journal, The Washington Post, The Harvard Business Review.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Більше блогів тут