Зупинилися і заплуталися? Як зробити крок вперед назустріч меті

27 лютого, 00:49 2188
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Зупинилися і заплуталися? Як зробити крок вперед назустріч меті - фото

Remains/Depositphotos

Іноді ми не знаємо, що робити. Зазвичай у цьому випадку важливо почати робити хоч щось

У всіх бувають моменти в житті, коли ми збентежені, не впевнені в собі і нерішучі. Іноді виною тому проблема, вирішення якої ми шукаємо: підготуватися до першої великої співбесіди або освоїтися на новій роботі, заповнити податкову декларацію або відремонтувати змішувач у ванній кімнаті. Ці завдання прості та зрозумілі, тому що тут вся справа в навичках, а перший крок до набуття навички — отримання інформації: про співбесіди, про робочі завдання, про заповнення декларацій, про зламані крани. Щоб вирішити проблему, ми починаємо з вивчення того, чого ми не знаємо.

Але часом наші проблеми пов'язані не стільки з навичками, скільки з емоціями, які роблять нас нерішучими. Ось кілька найпоширеніших причин, які можуть загальмувати вас.

Ви не хочете засмучувати інших

Це велика і поширена проблема. Ви начебто знаєте, чого хочете, але непокоїтеся через те, як відреагують інші — батьки, керівництво, партнери, друзі. Ви побоюєтеся несхвалення, або конфлікту, або того, що опинитеся в незручному становищі і будете змушені захищатися, що особливо важко, якщо ви не до кінця впевнені у своїй ідеї або плані.

Ви не впевнені в тому, чого хочете

У вас повно думок стосовно того, що вам слід робити і в якому напрямку рухатися, і друзі або партнер теж подають вам ідеї, але ви зависаєте — тому що ваша голова переповнена всіма цими порадами і роздумами, а ви не можете визначитися, до чого лежить ваша душа.

У вас занадто багато варіантів

Гаразд, ви не так вже й переживаєте про те, як можуть відреагувати інші, і точно знаєте, чого хочете — скажімо, жити і працювати в Сан-Франциско. Але потопаєте в занадто великій різноманітності варіантів працевлаштування та місця проживання. Ви приголомшені.

Ви хочете зробити правильний вибір

Ви намагаєтеся впоратися з усім переліченим вище або з чимось із цього, але що по-справжньому гальмує вас, так це те, що ви прагнете зробити бездоганний, правильний вибір, знайти ідеальне рішення.

Шлях вперед

Є один відомий вірш, написаний Антоніо Мачадо, під назвою Мандрівник. Ось уривок з нього: Мандрівнику, твої сліди і є єдиний шлях. Мандрівнику, шляху нема — ти торуєш шлях, ідучи ним.

Іноді чіткого шляху немає. Як дає зрозуміти Мачадо, ви знаходите шлях, прокладаючи його, рухаючись вперед, незважаючи на незнання. І в міру просування все прояснюється.

Тож ви хвилюєтесь, як відреагують інші, але прагнете вперед і тактовно, але наполегливо заявляєте, чого хочете. Тут завдання полягає в тому, щоб побачивши, що станеться далі і, можливо, зіткнувшись з негативною реакцією, сказати собі, що ви не зробили нічого поганого, висловившись, і що тепер у вас просто є нова проблема, яку, можливо, доведеться вирішити.

Якщо ви не впевнені в тому, чого ви хочете, прислухайтеся до свого внутрішнього голосу, своїх потреб, викиньте все з голови і йдіть вперед, слідуючи цим емоціям. Мова не про те, щоб бути імпульсивним, а про те, щоб не нехтувати цим важливим джерелом інформації. Коли ви будете слідувати інтуїтивним прагненням, ваш шлях стане яснішим.

Якщо вас переповнює занадто багато варіантів, якщо ви відчуваєте себе перевантаженим ними, це посилить ваше занепокоєння, а занепокоєння зазвичай є причиною того, що ми не беремо до уваги найважливіше. Знову прислухайтеся до своєї інтуїції. Зробіть кілька глибоких вдихів і запитайте себе — чого я найбільше хочу і що мені потрібно прямо зараз?

І, нарешті, якщо ви намагаєтеся знайти ідеальне рішення, зрозумійте, що життя складається не з ідеальних рішень, а з проб і помилок. Мудра порада Мачадо полягає в тому, щоб рухатися вперед, не сумніватися і не чекати відповіді, стоячи на одному місці. Відповіді приходять разом з початком дій, найчастіше — будь-яких дій.

Ідіть вперед і відкривайте свій шлях.

Переклад НВ

Публікується з дозволу автора. Републікація повної версії тексту заборонена

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Більше блогів тут

Спецвипуск НВ Style

В гостях у Роберта Гулієва

Знаменитий український винороб влаштовує екскурсію у своєму будинку на березі моря в Одесі, показує сад, створений парковим архітектором Берлусконі, розкриває тонкощі власного бізнесу і пригощає чудовим шардоне 2016 року з особистого винного льоху

Читати журнал українською