Сама собі олігархіня. Одеський художній музей створив футболки проти стереотипів про жінку

7 березня, 11:01 667
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Сама собі олігархіня. Одеський художній музей створив футболки проти стереотипів про жінку - фото

Одеський художній музей

Музей використав фрагменти зі своїх картин

Одеський художній музей створив колекцію футболок для конкурсу проти упередженого ставлення до жінок Не вішай ярлики!

Конкурс - спільний проект платформи українських брендів Всі. Свої та проекту Я зможу! Фонду Олени Пінчук. Його мета - створення креативних футболок проти упереджень, пов'язаних з жінками, і заснованих на п'яти типових "ярликах": краса не поєднується з розумом, необхідність вийти заміж і народити дітей, жінка повинна заробляти менше чоловіка і не здатна сама досягти чогось серйозного і жінка - поганий водій.

Як повідомляє місцеве видання Маяк, Одеський музей створив свою версію футболок, використовуючи фрагменти картин зі своєї колекції.

Зокрема, були використані картини Революціонерка Юлія Бершадського, Портрет Т.М. Брайкевич Костянтина Сомова, ескіз до нездійсненого панно Зінаїди Себрякової для Казанського вокзалу в Москві Жінка з птахом, Купальниця Тімолеона Карла Неффа і Купальниці Амшея Нюренберга.

Футболки випустять в будь-якому випадку
Футболки випустять в будь-якому випадку / Фото: Одеський художній музей

"Музей - це саме те місце, де ми бачимо, як змінювалися жіночі образи, особи, характери, їхня роль в суспільстві та історії. І саме тут можна відчути, як вони схожі на нас сьогоднішніх. Ми вирішили надати голос всім цим жінкам, які вже сотні років розповідають свої історії. Але сьогодні, вони говорять про те, що думаємо і відчуваємо ми - сучасні жінки", - розповів музей про свою колекцію.

У ОХМ повідомили, що мають намір випустити футболки, навіть якщо не стануть переможцями конкурсу. Також вони планують створити наклейки і стікери для Telegram з таким же зображенням.

Слідкуйте за найцікавішими новинами з розділу НВ STYLE в Facebook

Спецвипуск НВ Style

В гостях у Роберта Гулієва

Знаменитий український винороб влаштовує екскурсію у своєму будинку на березі моря в Одесі, показує сад, створений парковим архітектором Берлусконі, розкриває тонкощі власного бізнесу і пригощає чудовим шардоне 2016 року з особистого винного льоху

Читати журнал українською