На Берлінале відбулася світова прем'єра фільму про Голодомор Гарет Джонс

11 лютого, 10:11 792
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

ЕРА

Перед світовою прем'єрою Mr. Jones пройшов флешмоб на підтримку Сенцова

У неділю, 10 лютого, на Берлінському кінофестивалі відбулася світова прем'єра політичного трилера про Голодомор Гарет Джонс (Mr. Jones).

Прем'єра україно-польсько-британського фільму, режисером якого є Агнешка Холланд, пройшла в повній тиші переповненого залу. Ще один показ в рамках Берлінале відбудеться в понеділок, 11 лютого.

Відзначимо, що картина про Голодомор також побореться на основну нагороду кінофестивалю - Золотого ведмедя, - оскільки представлена в основному конкурсі Берлінале.

Перед світовою прем'єрою Mr. Jones представники знімальної групи і української делегації провели флешмоб на червоній доріжці, за допомогою якого закликали до звільнення незаконно засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова. Присутні тримали в руках плакати FreeSentsov і Freedom of speech is not a crime, а також портрети Сенцова.

"Повернувся з прем'єри фільму Гарет Джонс (Mr. Jones) Агнешки Холланд. Стрічку дивився вперше, і вона до цих пір не відпускає. Це історія про Голодомор, але одночасно і про ставлення Заходу до України, та й взагалі до народів Східної і Центральної Європи, які до сих пір залишаються розмінною монетою у відносинах Заходу з Російською імперією. Це фільм не стільки про минуле, скільки про майбутнє. Паралелі з сьогоденням в ньому такі потужні, що коли режисер після перегляду зі сцени виступила на підтримку Олега Сенцова та інших українських політичних залож иков в Росії, здалося, що це продовження сюжету стрічки", - написав у Facebook глава Держкіно Пилип Іллєнко.

Політичний трилер Гарет Джонс знятий у копродукції, режисером стала Агнешка Холланд. Фільм розповідає про валлійського репортера Гарета Джонса, який в 1933 році приїхав в Радянський Союз і побачив, що дійсність відрізняється від того, якою її подає  радянська влада. Джонс першим в західній пресі розповів про голод в Україні.

Гарет Джонс - в офіційному конкурсі Берлінале
Гарет Джонс - в офіційному конкурсі Берлінале / Фото: постер фільму

Слідкуйте за найцікавішими новинами з розділу НВ STYLE в Facebook    

Головне

Країни

Вчора, 07:35

article_img
У Венесуелі армію привели в повну бойову готовність
Футбол

Вчора, 20:17

article_img
Коли і де дивитися матч Ліги Європи Айнтрахт - Шахтар
Події

Вчора, 01:27

article_img
Марчук заявив, що за чотири роки Україна виплатила 80 млрд гривень пенсіонерам ОРДЛО

Вибір редакції

Країни

Вчора, 14:01

article_img
Небезпека-2019. Через хвилю відмови від вакцин світу загрожує повернення забутих епідемій
Made in Ukraine

Вчора, 12:49

article_img
Повстали з попелу. Призабута українська соцмережа Nimses представила масштабне оновлення
Події

Вчора, 16:57

article_img
Туалети й електронні табло. Як у Києві облаштовуватимуть зупинки громадського транспорту