Соляріс і Гаттака. 10 кращих науково-фантастичних фільмів

20 листопада 2016, 12:34 89
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Кадр з фільму Місяць 2112

Інтернет-портал Business Insider назвав кращі науково-фантастичні фільми

Як повідомляє видання, жанр наукової фантастики зайняв важливе місце у світі кінематографа. Сценаристи і режисери нерідко виходять за рамки уяви, щоб подарувати глядачам нову яскраву кінострічку про вигадані світи та нереальні події. Незважаючи на те, що деякі фільми ламають закони фізики, самі режисери закликають сприймати кінокартини як цікаві історії про позаземні пригоди.

10 кращих фільмів у жанрі sci-fi

1. Космічна одіссея 2001 року (1968)

Хто ми? Яке місце ми займаємо у Всесвіті? Ці питання стоять перед героями фільму. Екіпаж космічного корабля С. С. Діскавері - капітани Дейв Боумен, Френк Пул і їх бортовий комп'ютер ХЕЛ-9000 - повинні досліджувати район галактики і зрозуміти, чому інопланетяни стежать за Землею. На цьому шляху їх чекає безліч несподіваних відкриттів...

2. Детонатор (2004)

Ейб і Аарон з друзями в невеликому гаражі майструють щось, здатне перевернути уявлення світу про час і простір. В результаті виходить щось віддалено схоже на машину часу. Результати винаходу обіцяють невідомі можливості і манять запаморочливими перспективами. Не скоро геніальні товариші зрозуміють, що у експериментів з часом є небезпечний побічний ефект...

3. Гаттака (1997)

Ласкаво просимо в Гаттаку - довершений світ майбутнього. Тут кожен генетично запрограмований, і сумна доля очікує тих, хто був народжений в любові, а не в лабораторії. Така доля Вінсента Фрімана, молодого чоловіка, який одержав при народженні ярлик «не придатний».
Вінсент володіє вагомими недоліками: він схильний до пристрастей, він піддається емоціям, і він вірить у те, що його мрії збудуться. От чому він купує особу іншої людини, намагаючись обдурити владу і стати поважаним членом Корпорації Майбутнього Гаттака.

4. Соляріс (1972)

На космічну станцію, співробітники якої давно і марно намагаються порозумітися з загадкою планети Соляріс, покритої Океаном, прибуває новий мешканець , психолог Кріс Кельвін, щоб розібратися в дивних листах, що надходять зі станції, і «закрити» її разом з усією безплідною «соляристикою». Спочатку йому здається, що небагато вцілілих на станції вчених зійшли з розуму. Потім він і сам стає жертвою страшної мани: йому являється його колишня кохана Харі, яка колись на землі покінчила з собою.

5. Світ на проводі (1973)

Інститут кібернетики створив революційний суперкомп'ютер - Симулакрон, за допомогою якого можна моделювати цілі світи і населяти їх штучними людьми. Спочатку Симулакрон повинен був використовуватися в благих громадських цілях, але голова Інституту Сіскинс починає здійснювати свої корисливі плани. Перешкодити Сіскинсу, а також розгадати ряд таємниць і загадок навколо суперкомп'ютера повинен геній комп'ютерних технології Фред Штіллер...

6. Фонтан (2006)

Головною дійовою особою є Томас Крео, який шукає Древо Життя, сік якого, як говорять легенди, дарує вічне життя, щоб врятувати свою смертельно хвору дружину Ізабель.

7. Вартовий часу (2013)

Майбутнє. Вчені створили машину часу, і з цим винаходом світ вийшов на новий виток цивілізації. Завдяки винаходу з'явилася можливість виправляти помилки минулого, щоб зробити теперішнє кращим. Також машина дала можливість запобігати злочину до їх реалізації. Для цієї мети були відібрані кращі поліцейські.


8. Пекло (2007)

2057 рік. Сонце гине і людство встає перед лицем вимирання. Остання надія планети Земля пов'язана з «Ікаром 2» - космічним кораблем, екіпаж якого складається з восьми чоловіків і жінок на чолі з капітаном Канедой. Їх місія - доставити ядерний заряд, за допомогою якого передбачається повторно запалити Сонце.

9. Тиха Земля (1985)

Зак Хобсон одного разу прокинувся вранці і виявив, що він єдина людина, яка залишилася на Землі. Зак може вибрати собі будь-яке житло і будь-яку вподобану машину. Однак незабаром він починає втрачати розум, тому що немає нікого, з ким би можна було поговорити.

10. Місяць 2112 (2009)

Контракт Сема підходить до кінця: він провів три роки на Місяці, стежачи за автоматизованою станцією по видобутку рідкого газу. Три довгих роки в повній самоті, якщо не вважати мовця робота ГЕРТІ, можуть змінити будь-кого. За два тижні до повернення на Землю Сем зустрічає свого змінника...

Слідкуйте за найцікавішими новинами з розділу НВ STYLE у Facebook та Вконтакті

Головне

Геополітика

Сьогодні, 14:37

article_img
Україна не має йти на політичні компроміси в питанні реінтеграції Донбасу - Волкер
Геополітика

Сьогодні, 01:49

article_img
Трамп підписав пакет законів, який збільшує допомогу Україні майже до $700 млн
Футбол

Сьогодні, 03:40

article_img
Останній шанс. Суркіс вирішив позбутися півзахисника Динамо, якщо той не зміниться

Вибір редакції

Політика

Сьогодні, 08:35

article_img
Просвітили наскрізь. Сильні і слабкі сторони шести ключових кандидатів у президенти
Lifestyle

Сьогодні, 19:21

article_img
Привіт, Корея! Враження українки від життя в Сеулі
Політика

Вчора, 21:01

article_img
НАБУ, САП, Луценко. Хто задіяний у скандалі із незаконним збагаченням Тимошенко