Вистава Тичина, Жадан і Собаки потрапила в п'ять номінацій Нью-Йоркської театральної премії

20 вересня 2018, 11:00 282
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: Lee Wexler

Вистава 1917-2017: Тичина, Жадан і Собаки, поставлений Yara Arts Group (Яра Мистецька Група), номінований на п'ять нагород престижної театральної премії - New York Innovative Theater Awards. 14-е щорічне вручення премії відбудеться в Нью-Йорку в кінці вересня.

Вистава, яку в Нью-Йорку показували в експериментальному театрі La MaMa, а до цього в Києві, на сцені Малої опери і на Форумі видавців у Львові, потрапила в номінації Найкраще продюсування мюзиклу, Видатна режисура, Інноваційний дизайн. Ще дві номінації принесли спектаклю гурт Жадан і Собаки і бандурист Юліан Китастий - за Визначну оригінальну музику, пише The Ukrainian Weekly.

Тичина, Жадан и Собаки - оригінальний спектакль, який за допомогою поезії вивчає, що роблять люди, коли суспільство руйнується. Він був задуманий і втілений режисером Вірляною Ткач, яка використовувала поезію Павла Тичини, а також вірші та пісні Сергія Жадана.

Фото: Yuri Semeniuk

Основним текстом вистави стала збірка Тичини Замість сонетів і октав, який був тривожним свідченням кривавих подій в Україні 1918-1920 років під час Червоного терору. У виставі поезію Тичини переривають пісні групи української рок-групи Жадан і Собаки.

«Цей чудовий спектакль спонукає нас протистояти неподобству і прославляти красу, на яку здатні люди в розпал трагедії», «Вірші стають джерелом переживань, які актори, дві жінки і троє чоловіків передають через рух і в діалозі, іноді питаючи, іноді дивуючись; тут показані любов і насильство, втрата і відновлення», - писали нью-йоркські критики після прем'єри вистави.

Фото: Aleksandra Myrna

«Yara вважає за честь бути номінованим нашими колегами з незалежного театрального руху Нью-Йорка. 1917-2017: Тичина, Жадан і Собаки був найбільшим проектом в історії Yara. Ми привезли Сергія Жадана та його рок-гурт з восьми учасників з Харкова. У нас були супер актори. Шоу було потужним і своєчасним, і я дуже цим пишаюся», - прокоментувала номінації Ткач.

Слідкуйте за найцікавішими новинами з розділу НВ STYLE в Facebook та Instagram

Головне

Футбол

Вчора, 03:01

article_img
Браво, я*ця Сімеоне! Реакція соцмереж на матчі Атлетіко - Ювентус і Шальке - Манчестер Сіті
Країни

Вчора, 10:35

article_img
Сотні мільйонів та 30 підозрюваних: в Австрії розслідують відмивання грошей українських банків
Політика

Вчора, 13:45

article_img
Особистий кабінет. Як перевірити себе в Державному реєстрі виборців

Вибір редакції

Події

Вчора, 19:33

article_img
Смертність та народжуваність. Чому в Україні зростають темпи скорочення населення
Культура

Вчора, 09:36

article_img
Got to be free. У Театрі на Подолі покажуть рок-мюзикл про Майдан
Travel

Вчора, 19:10

article_img
Удвічі швидше Колумба. Як український яхтсмен проплив від Канарських до Карибських островів за 19 днів