Ворожіння на Старий Новий рік 2019: як і коли ворожать

11 січня, 18:29 14658
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Ворожіння на Старий Новий рік 2019: як і коли ворожать - фото

© gyso4ka/Depositphotos

На Старий Новий рік дівчата ворожать на судженого

У ніч з 13 на 14 січня настає Старий Новий рік. Цей час вважається містичним і таким, що ідеально підходить для ворожінь.

І хоча Старий Новий рік не є офіційним святом, багато хто з нас любить цей день. За всю історію святкування Старий Новий рік обріс багатьма цікавими традиціями, звичаями, обрядами і ритуалами.

Старий Новий рік 2018: звичаї і традиції святкування

Невід'ємна частина святкування - ворожіння на Старий Новий рік. Традиційно в цей зимовий період наші предки ворожили на урожай або на долю. Напередодні свята НВ STYLE розповідає про народні забобони та особливості ворожінь на святки.

Коли можна ворожити?

Зимові святки відзначають з передодня Різдва і до Водохреща, тобто з 6 по 19 січня. Люди вірили, що саме в цей час нечисть виходить погуляти, а доля може відкрити завісу своїх секретів і таємниць. У ці дні наші предки проводили численні обряди і ритуали, в тому числі, ворожіння. Серед молодих дівчат, які ще не зустріли свого коханого, ходила чутка, що ворожіння на Старий Новий рік найправдивіші.

У період зимових свят, зокрема, в ніч з 13 на 14 січня, за допомогою ворожінь можна дізнатися ім'я, характер, колір волосся свого судженого, чи скоро буде весілля, чи буде шлюб щасливим і багато іншого.

Як підготуватися до ворожіння на Старий Новий рік

Якщо ви зібралися ворожити на Старий Новий рік, до цього слід ставитися серйозно. У народі вважають, що якщо людина сумнівається в правдивості гадання, то воно не збудеться. Перед ворожінням дівчатам необхідно розпустити волосся, розв'язати всі вузли на одязі (пояси й ремені), зняти браслети, каблучки та ​​інші прикраси.

Якщо дівчина збирається ворожити на майбутнього чоловіка, це потрібно робити не в сімейному будинку. У будинку, де проводиться такий ритуал, не повинні бути присутніми чоловіки.

Приступаючи до ворожіння, важливо чітко сформулювати своє запитання і подумки абстрагуватися від усього, що може відволікати.

© belchonock/Depositphotos

Прості ворожіння на Старий Новий рік

1. Ворожіння на майбутнє з чашками. Скільки людей будуть ворожити, стільки потрібно чашок. По чашках необхідно розкласти кільце, хліб, монету, цукор, сіль, цибулю, а в одну налити води. Із закритими очима кожен з тих, хто ворожить, обирає собі чашку. Що виявилося в посудині, таким і буде найближче майбутнє. Кільце означає швидке весілля, хліб - достаток, монета - багатство, цукор - веселощі, сіль - невдачу, цибуля - сльози. Чашка з водою віщує життя без особливих змін.

2. Ворожіння на зернах. Візьміть банку з будь-якою крупою і поставте запитання, яке вас цікавить. Потім дістаньте лівою рукою жменю зерен і перерахуйте їх. Парна кількість означає позитивну відповідь на ваше запитання, а непарна - негативну.

3. Ворожіння на варениках. Це одне з найбільш традиційних ворожінь на Старий Новий рік. Господиня будинку готує вареники з картоплею чи капустою, і в деякі з них кладе несподівану начинку. По тому, кому що попадеться, визначають долю людини в новому році. Наприклад, льодяник означає солодке життя, паперова купюра або монетка - збагачення, цукерки-драже - поповнення в родині, нитка - довгу дорогу, подорож, ґудзик - красиві обновки, перчинка - яскраве життя "з перчинкою".

4. Ворожіння на судженого. Перш ніж лягти спати, в ніч з 13 на 14 січня незаміжнім дівчатам слід покласти під подушку чотири карти із зображеннями королів різних мастей. На ранок, не дивлячись, потрібно витягнути одну карту. Якої масті буде король, таким буде і майбутній чоловік. Піковий король - старий і ревнивий чоловік, трефовий - чоловік-військовий, червовий - молодий і багатий суджений, а бубновий король значить, що чоловік буде бажаним.

5. Дівоче ворожіння на Старий Новий рік. Перед сном молода дівчина повинна з'їсти щось солоне і не запивати їжу водою. Лягаючи спати, потрібно вимовити такі слова: "Суджений, ряджений, до мене прийди і мене напої!". Згідно з повір'ям, хто дівчині присниться, за того вона і вийде заміж.

6. Ворожіння на ім'я судженого. Дізнатися ім'я майбутнього чоловіка на Старий Новий рік дуже просто. Досить просто вийти на вулицю і попросити першого зустрічного чоловіка назвати його ім'я.

7. Ворожіння по книзі. Дізнатися відповідь на своє запитання на Старий Новий рік можна за допомогою книги. Подумки озвучте своє запитання і в навмання обраній книзі назвіть номер сторінки та рядка. Фраза, написана в цьому місці, і послужить відповіддю на ваше запитання.

Слідкуйте за найцікавішими новинами розділу НВ STYLE в Facebook

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською

Головне

Події

Вчора, 19:02

thumb img
Поліція виявила зв'язок між підпалювачем Roshen у Києві та екстремістською організацією
Події

Вчора, 21:45

thumb img
САП: Керівництво НАБУ прикривало злочини своїх агентів та корупцію
Компанії/Ринки

Вчора, 15:42

thumb img
Кабмін може продовжити контракт з Коболєвим 20 березня - ЗМІ

ТОП-3 Style

Style

Вчора, 12:26

thumb img
Style

15 березня, 18:01

thumb img
Style

14 березня, 18:35

thumb img