Гендерна несправедливість. Вчені довели, що жінки більш схильні до емоційного вигорання на роботі, ніж чоловіки

2 червня 2018, 15:27 357
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

© Unsplash

Канадські вчені встановили, що жінки більш схильні до емоційного вигорання на роботі, ніж чоловіки.

У дослідженні, яке тривало чотири роки, взяли участь понад 2 тисячі осіб різних професій. Вчені Монреальського університету аналізували рівень емоційного вигорання, а також ефективність їх роботи, пише Independent.

В результаті фахівці з'ясували, що жінки набагато частіше страждають від емоційного вигоряння на роботі, ніж чоловіки. На думку вчених, це пов'язано з тим, що представниці прекрасної статі порівняно з чоловіками мають менше шансів отримати керівну посаду і просунутися кар'єрними сходами. В результаті вони відчувають розчарування, що призводить до емоційного виснаження.

«Результати нашого дослідження показують, що жінки схильні до вигоряння більше, ніж чоловіки. Багато жінок мають низький рівень повноважень, незважаючи на характер їхньої роботи і професійні навички, і, як наслідок - менше можливостей, відсутність права самостійно ухвалювати рішення і низькоефективне використання професійних навичок. Те, що чоловікові легше отримати керівну посаду, змушує жінок відчувати емоційне вигорання», - зазначає автор дослідження, професор Ненсі Бюргард.

Дослідження також показало, що до емоційного вигоряння жінок призводить низька самооцінка, відсутність мотивації, а також складнощі, пов'язані з балансом роботи та сімейного життя. Зазначимо, симптомами вигоряння, яке підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань та імунних розладів, є головні болі, апатія, відчуття безпорадності, болі в грудях і спині.

Під час дослідження вчені також зробили несподіваний висновок про те, що хатня робота знижує симптоми емоційного вигорання у жінок:

«Ми помітили, що багато жінок використовували хатню роботу як стратегію, що дозволяє знизити симптоми емоційного вигорання. Таким чином вони «випускали пар». У короткостроковій перспективі такий захисний механізм може бути корисним для психоемоційного стану жінки, адже виконуючи хатню роботу, вони відразу бачать результат своєї праці. Однак в довгостроковій перспективі ця стратегія може стати пасткою і призвести до втрачених можливостей у просуванні кар'єрними сходами», - підсумовує Бюргард.

До гробової дошки. Як не дозволити роботі вбити вас
Розмови в редакції. Журналісти НВ - про роботу, що залишається за кадром
Мілленіали відчувають на роботі більше стресу, ніж старші колеги - дослідження

Слідкуйте за найцікавішими новинами з розділу НВ STYLE в Facebook

Головне

Країни

Вчора, 19:15

article_img
Новий ЮКОС? У Росії заарештували великого американського інвестора
Події

Вчора, 12:38

article_img
Напади на культові споруди УПЦ МП координує ФСБ РФ - Грицак
Події

Вчора, 17:54

article_img
СБУ затримала виконавців провокації з підпалом храму УПЦ МП у Запоріжжі - відео

Вибір редакції

Політика

Вчора, 11:00

article_img
#ВибориБезБрехні: перевіряємо достовірність заяв Тимошенко, Ляшка, Вілкула, Мураєва та Шевченка
Гаджети

Вчора, 20:00

article_img
Тільки в профіль. Якими будуть нові iPhone 2019
Travel

Вчора, 16:39

article_img
Бюджетно та без натовпів. Які маленькі міста в Україні варто відвідати