Європейські стандарти в стоматології: в НМУ ім. О.Богомольця готують фахівців нової формації

12 липня 2018, 17:15 238
Позиція
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Євроінтеграційні зміни призведуть до серйозних змін всієї стоматологічної галузі України

Як це відбувається на практиці, розповідає Андрій Копчак, директор Стоматологічного медичного центру Національного Медичного Університету ім. О. О. Богомольця – найбільшої на сьогодні стоматологічної клініки Східної Європи.

Андрій Копчак

Стоматологічний медичний центр Національного Медичного Університету ім. О. О. Богомольця – це:

- клінічна навчальна база для 7 стоматологічних кафедр;

- здійснює до- та післядипломну підготовку більше ніж 2500 студентів і лікарів щороку;

- більше 200 000 пацієнтів на рік, серед яких майже 40 000 дітей;

- унікальна можливість для студентів вже з 3-го курсу працювати з пацієнтами;

- робота з рідкісними та нетиповими формами захворювань;

- надання послуг соціально незахищеним громадянам на безоплатній основі;

- законодавчо передбачена можливість надання високотехнологічних платних послуг.

А. К.: Євроінтеграційні зміни призведуть до серйозних змін всієї стоматологічної галузі України – державної та приватної. Остання, до речі, розвинена в нашій країні досить сильно. Як відомо, в концепції реформування вітчизняної медицини стоматологічні послуги розглядаються, як ті, що мають надаватися переважно на платній основі. І з огляду на це зростуть вимоги пацієнтів, як до якості життя, так і до якості послуг лікарів-стоматологів. Адже красива посмішка – не тільки елемент краси, а й здоров’я.

Красива посмішка – не тільки елемент краси, а й здоров’я

Які заходи потрібні для того, щоб Україна могла відповідати світовим стандартам у галузі стоматології?

А. К.: На законодавчому рівні остаточна модель реформування стоматології поки що остаточно не сформована – це питання часу, який потрібен, зокрема, для збалансування усіх необхідних нормативних документів. Втім, якщо говорити про наш Стоматологічний центр, то головне наше завдання на сьогодні – якомога швидше озброїти заклад найсучаснішим обладнанням, яке би дозволило готувати спеціалістів стоматологічного фаху згідно з європейськими та світовими професійними стандартами.

Наша мета – підготувати спеціалістів нової формації, які будуть готові безперервно отримувати медичну освіту і формувати свою компетентність згідно всіх поточних інноваційних змін у стоматологічній галузі, світовій науці і практиці.

Які інновації в цьому сенсі впроваджуються у Стоматологічному медичному центрі вже зараз?

А. К.: На базі нашого центру ми хочемо створити клініку, яка би поєднувала останні досягнення стоматологічної науки, зробила їх доступними для всіх верств населення, а також демонструвала всі ці досягнення студентам і особам, що хочуть підвищити свій післядипломний рівень освіти.

Два роки тому ми прийняли стратегію розвитку, яка є абсолютно чіткою та конкретною і включає наступні кроки: проведення ремонтів і заміна інфраструктури, нова маршрутизація пацієнтів і впровадження нових технологій. Наприклад, якщо в минулому році пріоритетом були цифрові технології та 3-D друк, то у цьому році ми вже плануємо розпочати лікування зубних каналів за допомогою ендомікроскопу, іде впровадження безметалової кераміки. А ще завершується ремонт операційної, призначеної, зокрема, для операцій по стоматологічній імплантації.

Більше того, завдяки наказу Міністерства охорони здоров’я, ми отримали можливість працювати згідно міжнародним клінічним протоколам та настановам світових фахових асоціацій, що замінили застарілі локальні протоколи. Для цього необхідно якомога швидше запровадити сучасні технології, що ми й робимо – університет наприклад вклав великі інвестиції для того, щоби ми оволоділи цифровими стоматологічними технологіями і зайняли лідерські позиції в цьому сенсі.

Розкажіть, будь ласка, як це працюватиме в реальності?

А. К.: Сучасний цифровий протокол виконання таких стоматологічних робіт, наприклад, як створення протезної конструкції, змінює саму їхню суть. Відбиток робиться на 3-D сканері, і ми отримуємо високоточну комп’ютерну модель. Жоден гіпсова модель не може дати такої точності. Моделювання і виготовлення зубних протезів також проводиться за допомогою комп’ютера. Це суттєво економить дорогоцінний час і лікарю, і пацієнтові – в один клік електронний знімок потрапляє до того чи іншого спеціаліста, навіть якщо він знаходиться, скажімо, в сільській місцевості чи десь закордоном. Впровадження цифрових технологій стирає кордони, і таким чином ми можемо долучитися до найновіших досягнень сучасної європейської та світової медицини.

У ввіреному вам Стоматологічному центрі буде можливість скористуватися такими послугами?

Так, зараз ми разом з Китаєм готуємо масштабний проект з телемедицини – хочемо встановити телекомунікаційну телемережу, яка об’єднає нас із закордонними спеціалістами. Світ стає, образно кажучи, меншим, а наші можливості допомогти пацієнтові будь де в Україні – все більшими.

Головне

Країни

Вчора, 23:02

article_img
Трамп готовий скористатися правом вето в суперечці про надзвичайний стан - радник
Теніс

Сьогодні, 14:10

article_img
Світоліна, Цуренко і Костюк поліпшили свої позиції в рейтингу кращих тенісисток світу
Події

Вчора, 18:56

article_img
На Донбасі під час обстрілу поранено одного бійця ООС

Вибір редакції

Події

Вчора, 19:43

article_img
Джокер Зеленський, похорон марсохода і шановні знавці. Краще за тиждень за версією головного редактора NV.ua
Інновації

Сьогодні, 12:00

article_img
Спітніла ракета. На чому Ілон Маск збирається доправити людей на Марс
Політика

Сьогодні, 08:32

article_img
ГПУ наступає на пресу. Відомство Юрія Луценка вимагає доступу до внутрішніх документів редакції НВ