Кінська доза. Вчені з'ясували, скільки чашок кави в день допоможе продовжити життя

4 липня 2018, 13:14 1796
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

© Unsplash

Вчені рекомендують випивати від шести до семи чашок кави в день

Спільне дослідження вчених з Національного інституту онкології США та Національного інституту здоров'я США підтвердило позитивний вплив кави на тривалість життя людини.

Під час одного з найбільших досліджень на тему користі кави, вчені дійшли висновку, що вживання популярного напою знижує ризик ранньої смерті, пише Independent. Зокрема, дослідники встановили, що, випиваючи до семи чашок кави на день, людина знижує ризик ранньої смерті на 16 відсотків. Варто відзначити, що Управління з харчових стандартів Сполученого Королівства раніше рекомендувало випивати в два рази менше кави - до трьох чашок в день.

Під час дослідження вчені аналізували дані про понад 500 тис осіб віком від 38 до 73 років. Кожен з учасників експерименту проходив повне обстеження організму, заповнював анкету, а також надавав свої біологічні зразки для подальшого вивчення дослідниками.

Крім того, вчені аналізували дані про шкідливі звички респондентів, такі як куріння та вживання алкоголю, а також про фактичне споживання ними кави, зокрема, про кількість випитих ними чашок і переваги щодо якості кави, де респонденти відзначали, яку каву вживають регулярно - мелену, розчинну, з молоком або без.

Дослідження тривало 10 років, протягом яких померло понад 14 тисяч респондентів. В результаті вчені встановили, що люди з більш високим рівнем споживання кави жили довше. Зокрема, дослідження показало, що у тих учасників, які випивали вісім чи більше чашок кави в день, ризик смертності був нижчим на 14 відсотків порівняно з тими, хто не вживав популярний напій або випивав меншу кількість кави. У свою чергу, у тих, хто регулярно випивав від семи до восьми чашок кави в день, ризик ранньої смерті був нижчим на 16 відсотків.

«Що менше кави вживали учасники дослідження - то вищим у них був ризик ранньої смерті. При цьому на цей зв'язок не впливала швидкість метаболізму кофеїну. Ці дані свідчать про те, що вживання кави може бути частиною здорового харчування», - зазначають дослідники.

Відзначимо, напередодні німецькі вчені з Дюссельдорфського університету імені Генріха Гейне довели, що споживання чотирьох чашок кави в день здатне захистити серцево-судинні клітини від ушкоджень і навіть відновити їх.

Крім того, незважаючи на те, що каву асоціюють з підвищеним занепокоєнням, недавні дослідження показали, що деякі напої, які містять каву, наприклад, мокко, можуть фактично знизити рівень тривоги.

Пийте каву. Вчені розробили нейромережу, яка розраховує ідеальну дозу кофеїну
Не тільки бадьорість. П'ять переваг кофеїну для здоров'я
Якщо потрібно працювати всю ніч. Супрун дала рекомендації, як поліпшити ефект від кави

Слідкуйте за найцікавішими новинами з розділу НВ STYLE у Facebook

Головне

Бокс

Вчора, 18:08

article_img
Ломаченко назвав найбільш імовірного суперника 12 квітня
Геополітика

Сьогодні, 11:16

article_img
Президент Румунії закликав НАТО збільшити присутність у Чорноморському регіоні
Фінанси

Вчора, 17:21

article_img
Обмеження по репатріації дивідендів будуть повністю зняті - голова НБУ

Вибір редакції

Події

Вчора, 18:08

article_img
Ольга Сумська, дитяче харчування і аудіофільм про наркотики. Найцікавіші подкасти тижня
Геополітика

Вчора, 16:45

article_img
Як Лукашенко і Меркель. На яку зовнішню політику розраховують українці від майбутнього президента
Наукпоп

Сьогодні, 16:00

article_img
Дзвоніть Спілбергу. Вбивця найбільшої акули на Землі може бути ще живий