Символізм невірності. Яка легенда оточує унікальний замок Шенборнів на Закарпатті

15 лютого, 21:45 1281
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Символізм невірності. Яка легенда оточує унікальний замок Шенборнів на Закарпатті - фото

Сергій Криниця via Wikimedia

Замок Шенборнів

Карпати - назва не тільки гірської системи, але й невеличкого мальовничого селища на Закарпатті. Богдан Амосов розповідає легенду унікального замку, що там знаходиться.

Я пропоную навідатись до маленького селища на Закарпатті, яке зветься Карпатами. Воно приваблює натовпи туристів своїм замком Берегваром, або Замком Шенборнів. Знатна австро-німецька родина колись володіла землями на Закарпатті, і от граф якось подумав: "А чого цим мальовничим місцинам просто так стояти? Побудую-но я собі тут замок, буду із друзями полювати".

Граф, судячи з усього, полюбляв символізм або просто вирішив в незвичний спосіб похвалитися своїм маєтком: у будинку 12 входів - за кількістю місяців, 52 кімнати - за кількістю тижнів, та 365 вікон - відповідно до кількості днів у році (і ще одне замуроване - на той випадок, якщо рік високосний). Озеро біля замку повторює обриси кордонів Австро-Угорської імперії.

Палац ідеально зберігся, кам'яні стіни та червоні дахи зі шпилями неодноразово ставали декораціями для художніх фільмів, як от для Снігової королеви та Сімнадцяти миттєвостей весни. Не менш цікаво і всередині будівлі. Особисто мене вразила історія люстри в одній із кімнат замку: у графа на полюваннях бувало дуже багато гостей; кажуть, одного разу він не догледів свою дружину, і вона опинилася в обіймах одного з відвідувачів замку; аристократ розізлився, розстріляв з рушниці годинник на вежі, а гостя-зрадника наказав кинути в прірву. Для дружини ж він приготував іншу кару - повісив в замку люстру-русалку з обличчям невірної, а замість хвоста - оленячі роги. Ця люстра тут висить і досі.

Спецвипуск НВ Style

В гостях у Роберта Гулієва

Знаменитий український винороб влаштовує екскурсію у своєму будинку на березі моря в Одесі, показує сад, створений парковим архітектором Берлусконі, розкриває тонкощі власного бізнесу і пригощає чудовим шардоне 2016 року з особистого винного льоху

Читати журнал українською