Валуни Моеракі та Око Сахари. 15 дивовижних місць планети

29 грудня 2016, 13:29 2244
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Валуни Моеракі та Око Сахари. 15 дивовижних місць планети - фото

© Christopher Chan/Flickr

Валуни Моеракі, Нова Зеландія

Наша планета є унікальним творінням всесвіту, який нагородила Землю чудовими природними пам'ятками

Багатокілометрові солончаки і химерні скелі, різнокольорові річки і дивовижні печери, а також багато інших неймовірних місць свідчать про захоплюючу дух красу навколишнього світу. НВ STYLE пропонує зануритися в атмосферу природної величи і зробити коротку віртуальну подорож по найнезвичайніших місцях.

Крижані печери льодовика Ватнайекюдль, Ісландія

Фантастичні печери мають блакитний колір через відсутність всередині льоду бульбашок повітря, які руйнувалися протягом багатьох століть. Як розповідають туристи, небесно-блакитний колір спостерігається в льодовику в січні і лютому, але а з приходом тепла і більш яскравого сонця, печери можуть світиться як червоним так і вогненно-жовтим.


© david_phan/Flickr© david_phan/Flickr


Лагуна Хатт, Австралія

Лагуна Хатт являє собою солоне озеро неймовірного рожевого кольору. Ніжний відтінок рожевого вода отримала завдяки водоростям Дуналіелли, які виробляють каротиноїди - джерело бета-каротину, харчового барвника і вітаміну А. Тут знаходиться найбільша ферма по вирощуванню даних водоростей заради пігменту.


© miss shari/Flickr© miss shari/Flickr


Фінгалова печера, Шотландія

Відома морська печера знаходиться на безлюдному острові Стаффа. Свою популярність вона отримала через дивний вигляд: безліч шестикутних базальтових колон прикрашають її стіни. Більше того, відвідавши це місце, Фелікс Мендельсон написав прекрасну увертюру, яку, в результаті, присвятив печері. З тих пір вона отримала назву Фінгалова.


© magnus_hagdorn/Flickr© magnus_hagdorn/Flickr


Солончак Уюні, Болівія

Солончак займає площу близько 10,5 тисяч квадратних метрів і є найбільшим у світі. Як стверджують експерти, він містить запас в 10 млрд тонн солі, з яких щорічно видобувається не менше 25 тис. тонн. Більше того, завдяки його розмірам і плвскій поверхні, Уюні є ідеальним інструментом для тестування і калібрування приладів дистанційного зондування на орбітальних супутниках.


© Mikel/Flickr© Mikel/Flickr


Валуни Моеракі, Нова Зеландія

Однією з найвідоміших природних пам'яток Нової Зеландії є пляж Коехохе, прикрашений валунами від 0,2 до 2,5 метрів. На даний момент учені не можуть знайти відповідь на питання про походження валунів. За однією з версій, це можуть бути скам'янілі яйця динозаврів. Але місцеве плем'я маорі вважає, що валуни - це їжа, що залишилася після краху міфічного каное Арай-ті-уру.


© Víctor Bautista/Flickr© Víctor Bautista/Flickr


Печери Вайтомо, Нова Зеландія

Казкові печери нагадують природний планетарій, де стеля і стіни прикрашені приємним блакитним блиском. Така особливість заключається в комах, які зробили печери своїм будинком і тепер тисячі туристів прагнуть потрапити всередину, щоб своїми очима побачити неповторну красу.


© opticoverload/Flickr© opticoverload/Flickr


Річка Каньо-Кристалес, Колумбія

Одна з найбільш незвичайних річок у світі також відома під назвою Річка п'яти кольорів, оскільки вона змінює свій колір на червоний, жовтий, чорний, зелений і блакитний. Це можливо завдяки різним видам водоростей, а також сезону і температури. А з висоти пташиного польоту річка виглядає немов барвисте полотно.


© Mario Carvajal/ CC BY-SA 3.0/ commons.wikimedia.org© Mario Carvajal/ CC BY-SA 3.0/ commons.wikimedia.org


Ришат, пустеля Сахара

Геологічне утворення, розташоване в мавританській частині пустелі Сахара часто називають оком пустелі. Вчені вважають, що Ришат утворився більше 500 млн. років тому, але точне його походження ніхто не може пояснити. За однією з гіпотез Ришат є місцем падіння великого метеорита, згідно з другою - це жерло згаслого вулкана, який поступово обвалився всередину і третя гіпотеза свідчить про інопланетне походження.


© Stuart Rankin/Flickr© Stuart Rankin/Flickr


Печера Шондонг, В'єтнам

Найбільша печера в світі має загальний об'єм близько 38,5 млн. метрів кубічних. Шондонг відома тим, що має підземну річку, власні джунглі,клімат і навіть хмари. Крім того, ця печера вважається справжньою знахідкою для будь-якого вченого, оскільки тут росте безліч рідкісних рослин і навіть живуть унікальні тварини й птахи.


© Brian Hancill/Flickr© Brian Hancill/Flickr


Споттед-Лейк, Канада

Дане озеро відоме своїм плямистим «забарвленням» поверхні води. Це відбувається тому, що вода озера насичена різними мінералами і в жарку пору при випаровуванні на поверхні утворюються плями химерної форми, які також здатні забарвлюватися різними кольорами. Більше того, водиа в озері відома своїми лікувальними властивостями.


© anthropodermic/Flickr© anthropodermic/Flickr


Печера кристалів, Мексика

Дана печера відома завдяки наявності гігантських кристалів мінералу селеніту. Найбільший із знайдених тут кристалів має розмір 11 метрів завдовжки і 4 метри завширшки, при масі 55 тонн. На жаль, вченим до сих пір не вдалося повністю вивчити печеру через клімат, адже температура в ній досягає +58°C при вологості 90-100 %. Тому, навіть зі спеціальним спорядженням перебувати в ній більше 20 хвилин неможливо.


© julie rohloff/Flickr© julie rohloff/Flickr


Скельна формація Хвиля, США

Формація розташована на схилах Койот Баттс, практично на кордоні штатів Арізона з Ютою. Вона славиться своїми барвистими і хвилястими формами, сформованими внаслідок руйнівної сили води, а потім - повітря. Свій яскравий окрас Хвиля отримала завдяки великому вмісту в піску оксидів заліза, магнію і марганцю.


© thaths/Flickr© thaths/Flickr


Архіпелаг Сокотра, Ємен

Острови архіпелагу славляться дивовижними природними композиціями і наявністю більше 700 надзвичайно рідкісних рослин і тварин. Тут можна зустріти Троянду пустелі, Дерево дракона і багато інших неймовірні рослин, чий вік може налічувати сотні тисяч і навіть мільйони років.


© Rod Waddington/Flickr© Rod Waddington/Flickr


Мармурові печери Патагонії, Чилі

Дивовижне місце біля озера Генераль утворилося під багаторічним дією ерозії. Природний шедевр переливається всіма відтінками синього: від смарагдового до блакитного. Щорічно тисячі туристів з'їжджаються, щоб покупатися в теплих водах озера і помилуватися химерними візерунками скель.


© Chelsea3048/Flickr© Chelsea3048/Flickr


Шоколадні пагорби, Філіппіни

Острів Бохоль відомий завдяки незвичайним пагорбам, які називають шоколадними. Свою назву вони отримали внаслідок вигорання трави на сонці, через що вони набувають коричневого коліра. За підрахунками на плоскогір'ї знаходяться близько 1268 пагорбів правильної конусної форми з великим кутим схилом. Досі вчені не можуть розкрити таємницю походження пагорбів, вважаючи їх як залишками вулканічної діяльності, так і дном стародавнього океану. Варто відзначити, що пагорби є об'єктом світової спадщини ЮНЕСКО.


© ace_alejandre/Flickr© ace_alejandre/Flickr


Слідкуйте за найцікавішими новостюками розділу НВ STYLE у Facebook та Вконтакті

Спецвипуск НВ Style

В гостях у Роберта Гулієва

Знаменитий український винороб влаштовує екскурсію у своєму будинку на березі моря в Одесі, показує сад, створений парковим архітектором Берлусконі, розкриває тонкощі власного бізнесу і пригощає чудовим шардоне 2016 року з особистого винного льоху

Читати журнал українською